×
 • Sport
 • Sport

  Milani nis bisedimet për transferimin e Armando Brojës

  Insajderi
  08 June 2024 - 17:08
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Armando Broja sezonin e ardhshëm mund të luajë për skuadrën e Milanit.

  Klubi italian tashmë ka nisur bisedimet me Chelsean, për transferimin e sulmuesit shqiptar.

  Sipas asaj që raporton ”Gazzeta Dello Sport”, shefi i merkatos së Milanit, Francesco Camarda, aktualisht ndodhet në Londër ku do të zhvilloj bisedime me drejtuesit e Chelseas, për huazimin e Brojës.

  Sulmuesi 22-vjeçar është në listën e Sylvinhos për Kampionatin Evropian dhe kjo është një mundësi e artë për ta treguar vetën para syve të klubit të Milanit, pasi do të luajë pikërisht edhe kundër kombëtares së Italisë, ndeshje e cila zhvillohet me 15 qershor.

  Së fundmi, Broja ishte pjesë e Fulhamit si i huazuar, gjersa më herët në karrierë ka luajtur edhe për Southampton e Vitesse.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark