×
 • Lajme
 • Lajme

  Ministri Hyseni do të takojë drejtorin e FBI

  Insajderi
  10 February 2016 - 09:29
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skënder Hyseni, është duke vazhduar vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku ka zhvilluar disa takime që për temë diskutimi ka qenë kryesisht siguria dhe çështjet e ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizmit.

  Sipas një njoftimi të Ministrisë së Brendshme, Ministri Hyseni ka takuar Marie Richards, zëvendës koordinatore për çështje rajonale e multilaterale në Byronë e Kundër-Terrorizmit, z. Tom Yazdgerdi, drejtor për Ballkan në Departamentin e Shtetit, z. Mark Koumans, nga zyra për Marrëdhënie Ndërkombëtare e Departamentit të Homeland Security.

  Ministri Hyseni ka takuar dje gjatë ditës edhe Kongresistin Eliot Engel.

  “Sot pasdite, ministri Hyseni takon drejtorin e Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) me ç’rast do të nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit në fushën e Forenzikes”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

  Në këto takime është diskutuar edhe për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL dhe në organizata të tjera të bashkëpunimit policor./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark