×
 • Lajme
 • Lajme

  Ministria e Punës mundëson punë praktike për 100 të rinj

  Insajderi
  24 February 2016 - 11:18
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Është nënshkruar sot memorandum i bashkëpunimit në mes të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe organizatës gjermane për bashkëpunim Ndërkombëtarë (GIZ) përmes së cilës synohet të krijohen kushte të reja për punësimin e të rinjve.

  Me këtë rast, ministri i Punës, Arban Abrashi, ka theksuar se kjo marrëveshje mundëson punësimin e rreth 100 të rinjve të cilët punën praktike do të kenë mundësi ta kryejnë nëpër biznese të ndryshme.

  Të rinjtë që do të jenë pjesë e këtij projekti duhet të jenë të regjistruar në zyrat për punësim social./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark