×
 • Lajme
 • Lajme

  Mustafa fton qytetarët t’i bashkohen aksionit për pastrim

  Insajderi
  24 May 2016 - 11:08
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka ftuar qytetarët e vendit që t’i bashkohen një iniciative që ka filluar sot për pastrimin e mbeturinave.

  “Duke mbajtur ambientin tonë të pastër, krijojmë kushte për jetë më të mirë për fëmijët tanë, rrisim kualitetin e jetës së njerëzve dhe krijojmë një imazh të mirë për vendin. Të kujdesemi së bashku për Kosovën tonë të bukur”, ka shkruar Mustafa në Facebook.

  Një aksion i madh I pastrimit ka filluar sot në orën 10 në 30 komuna të Kosovës.  Aksioni është organizuar nga iniciativa “Ta Pastrojmë Kosovën”.

  Një aksion i tillë tashmë është bërë tradicional./Insajderi.com

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark