×
 • Lajme
 • Lajme

  Mustafa: LDK-ja shtetformuese dhe insitucionaliste

  Insajderi
  01 March 2016 - 08:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryeministri Isa Mustafa sapo doli me një status në Facebook, pa fyerje dhe sharje. Thotë se LDK-ja është shtetëformuese.

  “Fryma e Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nga fillimi, është shtetformuese dhe institucionaliste. Njerëzit e LDK-së punojnë dhe do të punojnë për vlerat e LDK-së dhe shtetin e Kosovës”, ka Mustafa.

  Me këtë status ai po u përgjigjet kritikave për disa deputetë të LDK-së të cilët votuar pro zgjedhjes së Hashim Thaçit president.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark