×
 • Lajme
 • Lajme

  Mustafa, pjesë e samitit për investimet në Ballkan

  Insajderi
  22 February 2016 - 11:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryeministri Isa Mustafa është duke marrë pjesë në Samitin e Investimeve të Ballkanit Perëndimor që mbahet në Londër.

  Takimi është organizuar nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillimin (BERZH) dhe pritet që të diskutohet diskutohet për potencialet e bashkëpunimit të mëtejshëm ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe mundësitë e investimeve.

  Në këtë ngjarje, kryeministri Mustafa është i shoqëruar nga Ministri i Financave, Avduallah Hoti.

  Të pranishëm në samit janë janë kryeministrat e vendeve të rajonit, duke përfshirë kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa, kryeministrin e Shqipërisë, të Bosnjës dhe Hercegovinës, Kroacisë, Maqedonisë, Malit të Zi dhe Serbisë./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark