×
 • Sport
 • Sport

  Natë e tmerrshme për Barcelonën: I lëndohen dy yje në barazimin me Bilbaon

  Insajderi
  03 March 2024 - 23:19
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Barcelona ka barazuar pa gola në duelin me Ahletic Bilbaon në kuadër të javës së 27-të në La Liga.

  Ndeshja nisi e barabartë, për t’u shndërruar në makth për ekipin katalanas, me dy lojtarë kyç të tyre që u larguan të lënduar.

  Bologna e Thiago Mottas e ka seriozisht për vendin e katërt në Serie A, gjashtë fitore …

  Bled Mane për Ori Nebijajn: Çoni në shtëpi, nuk shkëlqeu kurrë as në Parlament e as tan…

  Rodri thyen rekordin që ka qëndruar për 16 vjet pas fitores ndaj Man United

  “Menjëherë!”: Ky është mesazhi i ministrit finlandez për Perëndimin, në raport me luftë…

  Lotito merr shembull futbollin belg dhe kërkon përsëritjen e ndeshjes Lazio – Milan, ku…

  Fillimisht, Frenkie de Jong pësoi një lëndim të rëndë në minutën e 23-të, duke e lëshua fushën në dhimbje, ndërsa në vend të tij u fut Fermin Lopez.

  Të njëjtin fat, por edhe më të dhimbshëm e kishte Pedri (44’) që u largua nga fusha me lot në sy, derisa u zëvendësua nga Lamine Yamal.

  Edhe pjesa e dytë ishte e barabartë, pa ndonjë rast të theksueshëm.

  Në minutën e 67-të, Barcelona kërkoi penallti, por gjyqtari sinjalizoi se loja duhet të vazhdojë.

  Dy ekipet u munduan deri në fund që të thyenin mbrojtjen e njëra-tjetrës, por pa sukses – duke ngelur me nga një pikë secila.

  Pas javës së 27-të, Barcelona gjendet në vendin e tretë me 58 pikë, ndërsa në xhiron e 28-të takohet me Mallorcan. /Telegrafi/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark