×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Ndeshja Poloni-Holandë, policia qëllon një burrë që dyshohet se kërcënoi me sëpatë

  Insajderi
  16 June 2024 - 15:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Policia gjermane ka rrethuar një zone gjatë ditës pranë Reeperbahn në Hamburg.

  Policia gjermane thotë se oficerët kanë qëlluar dhe plagosur një burrë që po i kërcënonte me sëpatë dhe një bombë zjarri në qytetin verior të Hamburgut, disa orë përpara qyteti pret një ndeshje në turneun e futbollit Euro 2024.

  Oficerët e policisë hapën zjarr pasi burri nuk pranoi të shtrinte sëpatën, duke e goditur në këmbë, njoftoi agjencia gjermane e lajmeve dpa, duke cituar policinë e Hamburgut.

  Mediat gjermane publikuan pamjet e një personi të shtrirë në rrugë i rrethuar nga mjekë ndihmës dhe oficerë policie.

  Incidenti ndodhi në zonën e qendrës së Shën Paulit të qytetit port verior, i cili ishte i mbushur me tifozë përpara ndeshjes së futbollit të së dielës midis Holandës dhe Polonisë.

  Zëdhënësi i policisë tha se nuk kishte asnjë indikacion fillestar se incidenti kishte lidhje me lojën e futbollit, raporton Associated Press.

  Autoritetet gjermane kanë vënë policinë në gatishmëri të lartë gjatë kampionatit evropian i cili filloi të premten dhe zgjat deri më 14 korrik, nga frika e dhunës së mundshme të tifozëve dhe sulmeve terroriste.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark