×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Netanyahu do t’i drejtohet Kongresit Amerikan më 24 korrik

  Insajderi
  07 June 2024 - 09:20
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu do t’u drejtohet ligjvënësve amerikanë në Uashington DC më 24 korrik, njoftuan të enjten udhëheqësit e Kongresit.

  Ai do të flasë me të dy dhomat e Kongresit – Senatin dhe Dhomën e Përfaqësuesve – ndërsa lufta Izrael-Gaza vazhdon, raporton BBC.

  Republikanët dhe demokratët ftuan kryeministrin, por data e fjalimit të tij nuk u zyrtarizua deri të enjten.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark