×
 • Lajme
 • Lajme

  Newborn rrethohet me telat gjemborë

  Insajderi
  17 February 2016 - 09:19

  Monumenti Newborn tashmë ka pamje tjetër.

  Fisnik Ismajli, deputet i Vetëvendosje, pati paralajmëruar se ngjyrat e këtij viti simbolizojnë aktualitetin e Kosovës.

  Newborn është i ngjyrosur me të bardhë dhe me të kaltër dhe i rrethuar me tela gjemborë.

  “Ngjyra e kaltër, retë e bardha simbolizojnë qiellin, ndërsa teli me gjemba simbolizon atë pamundësinë tonë, për me lëviz lirshëm për me mbërri qiellin edhe pamundësinë tonë me siguru një vizë me udhëtu jashtë; pamundësinë për me u integru në Bashkimin Evropian dhe me u anëtarësuar në organizata të ndryshme ndërkombëtare”, ka sqaruar Ismajli.

  Sipas tij, ngjyrat e këtij obelisku duhet të ndryshojnë përvitshëm.

   

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark