×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Ngjarje e rëndë në Suharekë – 18 vjeçari dyshohet se vrau vetën me armë të babait të tij polic

  Insajderi
  11 May 2023 - 16:25

  Një 19-vjeçar ka vdekur në Suharekë, pas lëndimeve që ka marrë në kokë nga përdorimi i armës së zjarrit.

  Sipas Policisë, atij i ka shkrepur arma deri sa po manipulonte me të në banesën e tij.

  Viktima është djali i një zyrtari të Policisë së Kosovës dhe dyshohet se edhe arma i përket atij.

  Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi. Gashi tha për Insajderin se rasti po hetohet si “vdekje e dyshimtë”.

  Policia: Vdekje e Dyshimte

  Me datë 11 .05.2023, rreth orës 13:13 , është raportuar ne polici se ne Suhareke ne Rr.” Brigada 123’, ne banesën e tije ne ndërtesën e “ Euro Ing ” është gjetur një person me lëndime ne koke te shkaktuara nga përdorimi i armës se zjarrit . Dyshohet se viktima e rastit E.K. ( 2004) ,ne banesën e tije ,gjate manipulimit me arme zjarri ,e njëjta i ka shkrepur dhe për pasoje i janë shkaktuar Lëndime trupore te natyrës se Rende . Viktima nga ana ekipit te Urgjencës është transportuar për ndihme mjekësore ne Spitalin Rajonal te Prizrenit , ku nga ana e mjekut kujdestar konfirmohet vdekja e tije . Ne vendin e ngjarjes është gjetur dhe është sekuestruar një arme zjarri dhe një gëzhoje .Dyshohet se arma e zjarrit i përket zyrtarit policor te PK-se ( Prindi i viktimës ) i cili gjendej jashtë detyrës zyrtare. Lidhur me rastin njoftohet Prokurori I Shtetit dhe IPK ( Inspektorati Policor I Kosoves) te cilet kane dalur ne vendin e ngjarjes , dhe bashke me zyrtareve te Sektorit Rajonal te Hetimeve.t te DRP-se te Prizrenit. vazhdojne hetimin e rastit te cilesuar si ‘ Vdekje e Dyshimte “.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  30 September 2023
  Kosovë
  30 September 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark