×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Ngritet shkalla e gatishmërisë në rrafshin e Dukagjinit pas reshjeve të dendura

  Insajderi
  18 January 2023 - 13:06
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Pas reshjeve atmosferike që kanë filluar të martën në mbrëmje, në rajonin e Rrafshit të Dukagjinit, Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidrodrini” ka ngritur shkallën e gatishmërisë dhe mobilitetit në zonën e saj të mbulueshmërisë.

  Në një komunikatë të kësaj kompanie, thuhet se kryeshefi ekzekutiv i “Hidrodrinit” Agron Tigani në kontakt dhe koordinim me menaxherët e Njësive Operative, Pejë, Istog, Klinë, Deçan dhe Junik, ka nxjerrë vendim për ngritjen e shkallës së gatishmërisë së ekipeve preventuese dhe të kontrollit në terren, duke ofruar mbështetjen e plotë në rast të paraqitjes së nevojës edhe nga rajoni.

  Sipas njoftimit, aktualisht në asnjë nga komunat që mbulon KRU “Hidrodrini” nuk janë paraqitur e as raportuar probleme në sistemin e ujësjellësit.

  “Hidrodrini” apelon tek konsumatorët që nëse vërejnë ndryshime të çfarëdo natyre në cilësinë e ujit, të njëjtin ta konsumojnë të vluar dhe ta raportojnë tek njësia respektive. Ekipet mobile të kësaj kompanie janë në terren!

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark