19:12 - 20 Janar 2023

Si pasojë e vërshimeve gjatë ditës së djeshme në disa qytete të Kosovës, shumë familje kanë mbetur të bllokuar në shtëpitë e tyre.

Gazeta Insajderi ka qëndruar në komunën e Skënderajt ku dëmet ishin të konsiderueshme në shumë pjesë të qytetit por edhe në fshatra.

Gani Shala, qytetar nga Skënderaj dhe kryefamiljar, është i vetmi person nga familja i cili ka mundur të qarkulloj jashtë shtëpisë qysh nga dje.

Ai për Insajderin ka rrëfyer dëmet në familjen e tij pas vërshimeve.

VIDEO: