×
 • Lajme
 • Lajme

  Një shqiptar në asamblenë komunalë të Lozanës

  Insajderi
  29 February 2016 - 12:28
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Musa Kamenica, një shqiptar nga Kosova që jeton në Zvicër, ka siguruar një ulëse në asamblenë e komunës së Lozanës.

  Ai është bërë shqiptari i parë që është zgjedhur në këtë pozitë.  Kamenica ka garaur si pjesë e Partisë Socialiste dhe ka arritur të mbledhë 9 mijë e 959 vota në zgjedhjet të  mbajtura të dielen.

  Kamenica në një prononcim për albinfo.ch ka falënderuar votuesit për votën e tyre, si dhe ka premtuar se do të jetë zëri i komunitetit shqiptar në ansamblenë komunale të Lozanës./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark