15:03 - 27 Korrik 2022

Presidentja Vjosa Osmani dhe Kryeministri Albin Kurti janë duke zhvilluar një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Osmani dhe Kurti kanë mbajtur takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, në Uashington.

Shkuarja e tyre atje ka bërë që të ketë reagime të ndryshme nga masa e gjerë në Kosovë.

Në lidhje me këtë qytetarët për rubrikën Vox-Pop të Gazetës Insajderi kanë shprehur mendimet e tyre.

Disa i ngritën shumë lartë figurat e dy përdonaliteteve e veçmas atë të Kryeministrit Kurti.

“Ne patëm me u tranu mos ke tu ardhe Albini, atë e ka qu Zoti”, tha njëri prej qytetarëve.

Por pati edhe kritika edhe disa kritika që ju drejtuan atyre.

Për të parë më shumë shikojeni videon e bashkangjitur: