×
 • Lajme
 • Lajme

  Opozita do të rivendosë pankartat e rrëzuara nga era

  Insajderi
  15 February 2016 - 15:57

  Erërat e forta që përfshinë kryeqytetin rreth orës 13 në mesditë, kanë rrëzuar pankartat e partive të bllokut opozitar të vendosura në sheshet kryesore të Prishtinës.

  Por, Frashër Krasniqi, zëdhënës i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se ato do të rivendosen përsëri, në momentin kur erërat e forta të ndalojnë.

  “‘Banerat janë duke u hequr nga era e madhe dhe nëse vazhdon kjo erë, nuk do t’i rivendosim. Nëse qetësohet atëherë po’’, ka theksuar Krasniqi.

  Vendosja e këtyre pankartave nga ana e tri partive opozitare – Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën – është bërë javën e kaluar dhe kanë shërbyer si thirrje për t’iu bashkuar protestës së organizuar më 17 shkurt.

  Vendosja e tyre kishte ngjallur reagim meqë në sheshet në Prishtinë nuk ëshët vendosur asnjë flamur i Republikës së Kosovës./Insajderi

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark