×
 • Lajme
 • Lajme

  Opozita zotohet për rrëzimin e Qeverisë

  Insajderi
  13 February 2016 - 14:34

  Shefja e grupit parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj – Bujupi, ka thënë sot në tubimin me qytetarë që po mbahet në Sallën e Kuqe të Pallatit të Risisë se opozita e bashkuar do ta rrezojë Qeverinë.

  “Bashkë ia dolëm me i ndal marrëveshjet, bashkë do ta rrezojmë Qeverinë. Do të vazhdojmë edhe më 17 shkurt dhe populli do t’ia kthejë shpinën kësaj qeverie”, ka thënë ajo.

  Përfaqësuesi i Nismës për Kosovën, Shyqri Bytyqi ka thënë se opozita e bashkuar është vënë në mbrojtje të republikës.

  “Pas luftës se UÇK-së, ky është momenti që çdo qytetar të japë maksimumin për vendin”, ka thënë Bytyqi që ka folur në emër të kryetarit të Këshillit të Nismës, Jakup Krasniqi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark