×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Osmani “injoron” situatën e tensionuar në veri, udhëton për në Moldavi

  Insajderi
  31 May 2023 - 09:35

  Pesidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Kishinau të Republikës së Moldavisë ku do ta përfaqësojë Republikën e Kosovës në samitin e dytë të Komunitetit Politik Evropian (EPC).

  Kjo është bërë e ditur në një komunikatë për media të lëshuar nga Zyra e Presidencës.

  “Presidentja Osmani do t’u bashkohet 46 krerëve të tjerë të shteteve të kontinentit evropian si dhe krerëve të institucioneve të BE-së, me qëllim të nxitjes së dialogut politik dhe forcimit të bashkëpunimit për t’i adresuar çështjet më urgjente të sigurisë dhe stabilitetit në Evropë”, thuhet në njoftim.

  Vizita e Osmanit po ndodh në kohën kur situata në veri është më e tensionuar se kurrë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark