×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani takon Hovenierin- Flasin për zgjedhjet në Veri

  Insajderi
  04 April 2024 - 15:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me Ambasadorin e ShBA-së, Jeffrey Hovenier.

  Në këtë takim të rregullt është diskutua për zhvillimet e fundit në vend me fokus të veçantë në procesin e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.

  Në njoftimin e Presidencës thuhet se Osmani dhe Hovenier “diskutuan edhe për përgatitjet që po bëhen për mbajtjen e zgjedhjeve në veri, si dhe aspekte të ndryshme të bashkëpunimit bilateral”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark