×
 • Lajme
 • Sport
 • Lajme

  Pamje/ Nisin punimet në stadiumin olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë

  Insajderi
  12 February 2024 - 19:53

  Kanë nisur punimet në stadiumin olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit përmes njoftimit bëri të ditur se stadiumi do t’i takojë kategorisë së katërt, sipas standardeve të UEFA-s, shkruan Insajderi.

  “Shpronësimet kanë përfunduar, kushtet e ndërtimit dhe leja ndërtimore janë siguruar, borxhet e akumuluara ndër vite (komunalitë) janë paguar, kontrata me operatorin është zgjatur, zotimi për buxhet është siguruar”, thuhet në njoftim.

  Stadiumi do të jetë i kategorisë 4 sipas standardeve të UEFA-s dhe do të përmbush të gjitha kushtet për ndeshje vendore dhe ndërkombëtare.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark