09:48 - 18 Shkurt 2016

Mbrëmë në kryeqytetin e Turqisë, në Ankara ka ndodhur një shpërthim nga i cili kanë humbur jetën 28 dhe mbi 60 të tjerë mbetën të lënduar, raporton Insajderi.

Ky shpërthim që dyshohet të jetë një sulm terrorist, i drejtuar ndaj ushtrisë turke, ka lënë të vdekur 28 persona.  Mbi 60 të tjerë mbetën të lënduar.

Sulmi dyshohet të jetë bërë me shpërthimin e një veture, e cila ka shpërthyer në momentin që ka kaluar pranë një autobusi./Insajderi.com

Insajderi ka përmbledhur disa pamje të momentit të shpërthyer, të kapura nga kamerat e sigurisë në kryeqytetin e Turqisë:

https://www.youtube.com/watch?v=HzHxIO9rh38

 

Tags: