×
 • Lajme
 • Lajme

  Pandeli Majko thumbon kryeministrin Rama

  Insajderi
  07 February 2016 - 11:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kreu i qeverisë e ftoi të jepte librezat partiake për të rinjtë e Tiranës që anëtarësohen në PS.

  Lapsi.al raporton se Majko, sapo mori fjalën, i kujtoi se duhet të bënte kujdes kur ia ngarkonte atij këtë “detyrë”.

  “Ia kam dhënë teserën Koço Kokëdhimës. Ia kam dhënë edhe Ben Blushit. Kështu që, zgjidh  tani mes të dyve”, iu drejtua Majko, Ramës.

  Kjo batutë duket se e vuri në vështirësi Ramën, i cili nuk preferoi t’i përgjigjej.

  Rama, sipas Lapsi.al, ka kohë që refuzon të komentojë Blushin publikisht, pavarësisht kritikave të forta të Blushit dhe kërkesës së hapur për të lejuar garën në parti për kreun e PS.

  Blushi ka paralajmëruar se në kongres, nëse do ta lejojnë të flasin, do të bëjë publikë edhe emrat e deputetëve të PS, që duke abuzuar me pushtetin që u jep kryeministri, kanë grabitur jo vetëm partinë, por edhe prona. Deputeti Kokëdhima është akuzuar disa herë nga opozita për zaptime pronash publike në jug, përfshirë edhe ndërtimin e “kështjellës” në plazhin e Qeparoit. /Lapsi.al 

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark