×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Paraqitja e turpshme e Kosovës, shpërthejnë reagimet e analistëve

  Insajderi
  28 March 2023 - 23:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  I njohur si një prej ekipeve më të dobëta, Andora pavarësisht gjykimeve fitoi një pikë kundrejt ekipit të kombëtares së Kosovës. Paraqitja e dardanëve sonte nuk ishte më e mira e mundshme.

  Kosova ka barazuar 1-1 me Andorrën në stadiumin “Fadil Vokrri” në kualifikimet për Euro 2024, duke i mbyllur ndeshjet e marsit me dy pikë në dy takime

  Paraqitjen e lojtarëve të Kosovës e kritikuan edhe analistët.

  Gazetari dhe analisti Berat Buzhala ka shkruar në profilin e tij në facebook se trajneri i ekipit kosovar, Alain Giresse duhet të shkarkohet “në koridor”.

  “Ne korridor duhet me e shkarku Zhiresin. Qaty”, ka shkruar Buzhala në postimin e tij.

  Ndërkaq, drejtori i Gazetës Insajderi, Parim Olluri ka shkruar se sipas tij kombëtaret të cilat shkojnë “fyt a fyt” me ekipin e Andorës nuk kanë pse të jenë në Euro 2024.

  Ndër të tjera, Olluri ka sqaruar gjithashtu se lojtari më i mirë i Andorës luan në ligën e katërt të Spanjës, kurse lojtarë të tjerë futbollin e kanë punë të dytë.

  “Lojtari me i mire i Andorres luan ne Ligen e Katert te Spanjes. Disa lojtare te tjere e kane futbollin pune te dyte. Do jane kamariere, do punojne neper banka. Marre per bese se çka po ndodh ne stadium. Duhet me u permiresu loja. Kombetaret qe shkojne fyt a fyt me Andorren s’kane cka lypin ne Euro 2024”, ka shkruar Olluri në facebook.

  Në anën tjetër, profesori universitar dhe analisti Rrahman Paçarizi ka futur ekipin e Kosovës në një analogji me ekipet më të dobëta në Evropë.

  Në këtë listë nuk është jasht ekipi i Shqipërisë gjithashtu.

  “Kosova, Andora, Malta, San Marino, Shqiperia, Izraeli, Luksemburgu e qisi ekipesh pffff”, kla shkruar Paçarizi në facebook.

  Edhe analisti kosovar, Halil Matoshi e ka komentuar paraqitjen e ekipit kosovar duke i krahasuar ata me manekena kurse ekipin e Andores me kamarierë.

  Sipas tij, duhet të jap dorëheqje Grisse edhe i gjithë kreu i kombëtares.

  ” Kamarierat e 🇦🇩 vs Manekenat e 🇽🇰 1:1 P.S. Shkarkim urgjent i Giresse. Dorëheqje komplet kreu i kombëtares. Ristrukturim me rrâjë i kombëtarës! Jo manekenëve! Marre. Ndonëse në Kosovë, ka kohë që askush nuk skuqet mâ!”, ka shkruar Matoshi./Gazeta Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark