×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Pas lirimit nga detyra, Mehaj bën homazhe te varrezat e Jasharëve në Prekaz

  Insajderi
  08 August 2023 - 20:57
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ish-ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se pas pranim-dorëzimit të detyrës së pasuesit të tij, Ejup Maqedoncit, ka shkuar për homazhe tek varrezat e Jasharëve në Prekaz.

  Mehaj një gjë të tillë e ka njoftuar përmes ‘Facebook’-ut, teksa u shpreh lart për veprën e komandantit Adem Jashari, shkruan Gazeta Insajderi.

  “Prekazi është vendi ku janë vënë themelet e ushtrisë sonë, komandanti legjendar Adem Jashari do të mbetët përherë komandanti i cili i prinë ushtrisë sonë, na prinë neve dhe i prinë popullit në idealet që kemi”, ka thënë ndër të tjera ai.

  Dorëheqja e Mehajt nga dikasteri i Mbrojtjes u bë i ditur sot. Sipas Qeverisë, ai dha dorëheqje për arsye personale. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark