×
 • Lajme
 • Lajme

  Peja në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të shiut

  Insajderi
  07 March 2016 - 11:42
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Për shkak të reshjeve të vazhdueshme të shiut, Komuna e Pejës ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme pasi një pjesë e konsiderueshme e qytetit është kapluar nga vërshimet.

  Lagjet Dardania dhe Haxhi Zeka janë më të prekurat, derisa sa për të pasur situatën nën kontroll janë mobilizuar edhe Policia e Kosovës dhe zjarrfikësit.

  Kjo nuk është hera e parë që pjesë të qytetit të Pejës vërshohen pas reshjeve të shiut./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark