×
 • Lajme
 • Lajme

  Përfundon intervistimi i gruas së Milan Radojçiqit

  Insajderi
  06 June 2024 - 16:16
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gruaja e Milan Radojçiqit është intervistuar sot nga Policia e Kosovës në Veri, përkatësisht ftesa asaj i është bërë nga Krimet Ekonomike në Prishtinë. Por tashmë intervistimi i saj ka përfunduar dhe e njëjta është liruar.

  Kështu ka konfirmuar për Insajderin Zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani.

  Radojiçiq, i cili është i sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka marrë përgjegjësinë për sulmin terrorist në Banjskë, ku u vra polici Afrim Bunjaku, në shtator të vitit të kaluar.

  Policia e Kosovës kishte bastisur dhe sekuestruar pronat e Radoiçiqit në veri disa ditë pas sulmit në Banjskë më 24 shtator.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark