×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Përmbytje në Zvicër, banorët mbesin të izoluar

  Insajderi
  22 June 2024 - 12:23
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Reshjet e shiut në kantonin zviceran të Valais kanë shkaktuar përmbytje të rënda.

  Si shkak kanë mbetur të  izoluar banorët në destinacionin turistike të Zermatt.

  Reshjet e vazhdueshme dhe bora e shkrirë kanë çuar në përmbytje të konsiderueshme në kantonin zviceran të Valais.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark