×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Situatë e rëndë në Zveçan: Nisen tri ambulanca, dëgjohen shpërthime

  Insajderi
  29 May 2023 - 17:06
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Ka eskaluar situata në Zveçan mes KFOR-it dhe protetuesve.

  Krejt kjo nisi pasi forcat e KFOR-it nisën t’i largojnë protestuesit.

  Kjo shkaktoi irritimin e protestuesve që sulmuan pjesëtarët e KFOR-it me shok-bomba dhe gjësende tjera.

  Siç raportohet, nga kjo përplasje ka edhe të lënduar.

  Ndërkaq, mediat serbe kanë publikuar pamjet kur tri auto-ambulanca shkojnë në vendin e ngjarjes. 

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark