×
 • Biznes
 • Biznes / Teknologji

  Pjesa më e madhe e përdoruesve të iPhone nuk e dinë se kanë këto 3 aplikacione

  Insajderi
  28 November 2023 - 18:04
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  iPhone ka një grup aplikacionesh të fshehura të instaluara si parazgjedhje, shumica e të cilave funksionojnë prapa skenave.

  Megjithatë, ka disa aplikacione sekrete që tani mund t’i përdorni, të cilat me siguri do t’ju ndihmojnë!

  Shikoni cilat janë këto karakteristika:

  AirPrint

  iPhone juaj është i pajisur me teknologjinë AirPrint dhe aplikacioni që kryen të gjithë punën quhet Print Center. Ndryshe nga dy aplikacionet e mësipërme, nuk ka asnjë mënyrë për të hapur drejtpërdrejt Qendrën e Printimit, por mund ta hapni atë nga Ndërruesi i aplikacioneve nëse një punë printimi është në radhë ose në mes të printimit. Për të gjetur Qendrën e Printimit, zgjidhni “Print” në fletën e përbashkët në një dokument, imazh ose skedar tjetër të printueshëm, zgjidhni cilësimet tuaja të printimit dhe klikoni “Print”.

  2. Testi në terren

  Ka shumë kode sekrete telefonike me të cilat mund të luani në iPhone, por vetëm njëri hap një aplikacion të fshehur të quajtur “Field Test”. Arsyeja kryesore për të përdorur këtë aplikacion sekret është të shihni fuqinë e marrjes celulare të iPhone tuaj në shifra dBm në vend të shiritave të sinjalit në shiritin e statusit. Për të hapur aplikacionin Field Test, shkruani *3001#12345#* në aplikacionin Phone, më pas shtypni butonin e thirrjes.

  3. Lente zmadhuese

  Zmadhuesi, një mjet aksesueshmërie në iPhone tuaj, mund të përdoret për të zmadhuar objektet e përditshme si shenjat në dyer ose printimet e imta në dokumente. Ka ekzistuar që nga iOS 10, por iOS 14 me të vërtetë e rriti praninë e tij, iOS 14.2 shtoi aftësitë e gjurmimit të njerëzve dhe iOS 15 e bëri më të lehtë gjetjen.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark