×
 • Lajme
 • Lajme

  Policia arreston katër aktivistë të Vetëvendosjes

  Insajderi
  08 March 2016 - 17:22
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Policia e Kosovës ka arrestuar katër aktivistë tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje të martën në Prishtinë.

  Arrestimin e Zgjim Hyseni, Egzon Azemi, Arbër Morina dhe Lekë Isufi e ka konfirmuar vet partia opozitare, e cila ka thënë se arsyet e arrestimit ende nuk dihen.

  Sipas VV-së, ata u arrestuan derisa po kryenin një aktivitet për 8 Marsin – Ditën Ndërkombëtare të Gruas, raporton Insajderi.

  “Arsyet pse policia i ka arrestuar aktivistët, si zakonisht nuk janë bërë të ditura. Atyre nuk i është treguar asnjë fletarrest, dhe sipas traditës së shtetit policor, thjesht janë kidnapuar në një aksion të papritur ku janë angazhuar policë të uniformuar dhe policë civilë”, thuhet në njoftimin e Lëvizjes Vetëvendosje.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark