×
 • Lajme
 • Insajderi

  Policia bastisi shtëpinë e shqiptarit që largoi flamurin serb në Zveçan – Insajderi sjell detaje të reja

  Insajderi
  08 May 2023 - 17:35
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Zëdhënësi i Policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut, Veton Elshani ka konfirmuar se është intervistuar personi që po dyshohet se ka larguar flamurin serb nga një kodër në Zveçan.

  Elshani tha për Insajderin se i dyshuari është ndaluar nga Policia e Kosovës dhe pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

  Tutje, Elshani bëri të ditur se të dyshuarit i është bastisur shtëpia e tij por, nuk kanë gjetur asgjë të dyshimtë.

  Po është arrestu personi – e kemi bastis shtëpinë e tij. Ai më herët ishte i akuzuar për dy vepra penale, armë mbajtje paleje dhe për përparje. Me urdhër të prokurorisë i dyshuari është liruar me procedurë të rregullt“, tha ai.

  Gazeta Insajderi merr vesh se personi në fjalë është Kujtim Peci ndryshe i njohur si “Kujtim Xh Boletini”

  Si ndodhi ngjarja?

  Para pak ditësh në një pjesë të fshatit Grabovc të komunës së Zveçanit është larguar flamuri i shtetit të Serbisë dhe në vend të tij është vendosur flamuri shqiptar.

  Video e momentit të largimit të flamurit është bërë virale në rrjetet sociale.

  VIDEO:

  Kujtojmë që pas këtij veprimi të këtij personi, në atë vend është larguar sërish flamuri shqiptar dhe është vendosur flamuri serb.

  /Gazeta Insajderi/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark