×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Policia e Belgjikës arreston 10 persona të dyshuar për terrorizëm

  Insajderi
  16 February 2016 - 11:56

  Bastisjet e policisë në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel kanë rezultuar me arrestimin e 10 personave, të dyshuar që kanë operuar si unazë rekrutuese e ISIS-it, raporton euronews

  “Hetimi ynë tregonte disa persona janë larguar drejt Sirisë për tu bashkuar me ISIS-in”, kanë thënë prokurorët federal të Belgjikës, raporton Insajderi

  Ata kanë shtuar se kanë konfiskuar pajisje kompjuterike dhe telefona celularë gjatë bastisjes në Bruksel.

  Brukseli, është kryeqyteti që ka nivelin më të lartë të përfshirjes në grupet militante në statistikat mes kryeqyteteve./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark