×
 • Lajme
 • Lajme

  Policia greke arreston të dyshuarin për vrasje në Shqipëri

  Insajderi
  26 May 2024 - 23:29
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Policia greke ka arrestuar një person, i cili drejtonte një makinë pasagjerësh në zonën e Malevizit (Kretë) pa patentë.

  Ai akuzohet për falsifikim dokumentesh, pasi i tregoi policisë një letërnjoftim fals.

  Por pas hetimeve të kryera rezultoi se ndaj tij kishte një urdhër arresti ndërkombëtar për vrasje dhe armëmbajtje pa leje të ndodhura në Shqipëri në vitin 2014.

  Mediet greke nuk bëjnë me dije origjinën e të arrestuarit.

  Hetimet paraprake vijojnë nga Drejtoria e Policisë në Malevizi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark