×
 • Lajme
 • Lajme

  Policia demolon “Kampin e Opozitës”

  Insajderi
  26 February 2016 - 17:35
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  (18:10) – Policia pasi ka larguar protestuesit nga tendat, tashmë ka filluar heqjen e tyre nga dy sheshet.

  demolim

  *************

  Policia e Kosovës ka kontrolluar të gjitha tendat në sheshin “Skënderbeu” duke i larguar të gjithë protestuesit nga aty.

  Aty ka qenë edhe deputeti i VV-së, Rexhep Selimi i cili e ka dënuar këtë veprim të policisë.

  “Qeveria po i zbrazë tendat me protestues por Qeveria do ta zbrazë Qeverinë”, ka thënë Rexhep Selimi.

  Në ndërkohë protestuesit dhe Policia po përplasen në pjesën tjetër të qytetit, tek lagjia Kodra e Trimave në afërsi të Xhamisë së Llapit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark