×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Politikani i njohur britanik sulmohet me çimento në qytetin anglez

  Insajderi
  11 June 2024 - 14:15
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Politikani kundërthënës Nigel Farage është sulmuar me çimento dhe kafe teksa ka nisur fushatën në qytetin Barnsleyt, shkruan Daily Mail.

  Ngjarja ka ndodhu vetëm një javë pasi ishte hedhur “milkshake”.

  Një person kap çimenton në një kove dhe e hedh në drejtim të liderit të partisë “Reforma”.

  Ai dëgjohet duke thënë: “I marrë, i marrë, i marrë”, teksa largohet menjëherë nga punëtorët e sigurimit.

  Farage është lider i partisë “Reforma” që dikur njihej si Partia e Brexit-it që me sukses arriti ta largonte Mbretërinë e Bashkuar nga BE-ja.

  60-vjeçari është euroskeptik i madh.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark