×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Posta Shqiptare nxjerr pullë të veçantë me rastin e 15 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

  Insajderi
  17 February 2023 - 17:06
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Posta Shqiptare emetoi sot, në ditën e 15-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, një pullë të re që shënon këtë ditë të rëndësishme në historinë e kombit shqiptar.

  Kryeministri Edi Rama shpërndau sot në rrjetet sociale një foto të kësaj pulle me simbole të Kosovës dhe Shqipërisë.

  Pullat postare përveç funksionit të tyre kryesor, janë shndërruar në vite në objekte kujtimi dhe vlerësimi për ngjarje, personazhe apo data të rëndësishme. Me to krijohen shpesh koleksione nga të apasionuarit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark