×
 • Lajme
 • Lajme

  Presidentja nderon Presidentin

  Insajderi
  21 January 2016 - 11:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Në 10 vjetorin e vdekjes së presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka bërë homazhe tek varri i Rugovës dhe është takuar me familjarët e presidentit të ndjerë.

  Jahjaga ka çmuar lart veprën e ish- presidentit duke thënë se Rugova është presidenti historik i Kosovës.

  E Jahjaga, mandati i së cilës përfundon në muajin prill, është përballur me pyetjet e gazetarëve që kanë pasur të bëjnë me atë rreth zgjedhjes së presidentit dhe kandidimit të saj për këtë post.

  Jahjaga, tha se gjithçka është e shkruar me kushtetutë dhe se mandati i saj përfundon në muajin prill.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark