×
 • Lajme
 • Insajderi

  Pretendohet se ka ulje të çmimeve të artikujve bazë, ditëve të fundit në Kosovë (FOTO)

  Insajderi
  04 April 2022 - 11:48
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar çmimet ditore të artikujve bazë nga 28 marsi deri më 3 prill.

  Orizi është një nga produktet çmimi i së cilit ka ndryshuar gjatë kësaj kohe. Nga 1 euro e 19 cent sa ishte të hënën e kaluar, në 1 euro e 5 cent dje.

  Çmimi i sheqerit po ashtu ka rënë pak. Sipas ASK-së, nga 4 euro e 50 cent, 5 kilogramë sheqer tani kushtojnë 4 euro e 36 cent.

  Çmimet e patateve dhe karburanteve kanë ndryshuar po ashtu.

  Më poshtë tabela me çmimet e ditëve të fundit për produktet bazike.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark