×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  “Prezent rreth 17 qytetarë”- ‘Trafiku Urban’ del me sqarim lidhur me rastin e gruas që vdiq pas alivanosjes në autobus

  Insajderi
  03 March 2024 - 14:37
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Ndërmarrja publike lokale ‘Trafiku Urban’ ka dalë me një sqarim lidhur me rastin e një gruaje, që vdiq pas alivanosjes në një autobus urban në Prishtinë mesditën e së shtunë.

  Nga kjo ndërmarrje përmes një komunikate për media kanë bërë me dije se tashmë të ndjerës i është ofruar ndihma e parë dhe se janë njoftuar menjëherë ekipet emergjente, shkruan Gazeta Insajderi.

  “Me datën 02.03.2024 në autobusin e linjës 3C, rreth orës 12:13, stafi i autobusit ka njoftuar se ka ndodhur një rast në autobus ku është alivanosur një qytetare. Në bazë të videoincizimeve të nxjerra nga kamerat e autobusit dhe raportit të punëtorëve që ishin në autobus, vërehet se qytetarja në fjalë ka hyrë në autobus së bashku me një qytetare tjetër nga dera e parë dhe është ulur në karrigen e parë në anën e djathtë të autobusit në krah me derën e hyrjes”, thuhet në njoftimin e ndërmarrjes.

  “Pasi që është ulur, qytetarja alivanoset dhe konduktori reagon menjëherë, duke ofruar ndihmë dhe njoftuar shërbimin e ndihmës së shpejtë, të cilët kanë arritur për 4 minuta në vendngjarje”.

  “Vlen të theksohet se në kohën e ndodhjes së ngjarjes, autobusi ka qenë i ndalur në stacion, në të cilin kanë qenë prezentë rreth 17 qytetarë!”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

  Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh ka njoftuar se një grua ka vdekur mesditën e së shtunës pas alivanosjes në një autobus urban të Prishtinës.

  Në njoftim thuhet se mjeku në QKUK ka konstatuar vdekjen e viktimës.

  “Prishtinë / 02.03.2024 – 12:26. Viktima femër kosovare është dërguar në QKUK pasi që, ishte alivanosur në një autobus urban dhe më pas mjeku ka konstatuar vdekjen e viktimës”, thuhet në njoftim.

  Trupi i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark