×
 • Lajme
 • Lajme

  Prokurori i Shtetit sfidë luftën kundër korrupsionit

  Insajderi
  07 March 2016 - 18:06
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Sfidë kryesore për Prokurorin e Shtetit mbetet lufta ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar. Kështu tha sot Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, pasi priti në takim të hënën Ambasadorin e Shteteve te Bashkuara të Amerikës, Greg Dealwie.

  Lumezi e falënderoi Ambasadorin e SHBA-ve për mbështetjen që Amerika ka dhënë për funksionimin e mirëfilltë të sistemit prokuroria të Kosovës, dhe e ka njoftuar atë me sfidat që ballafaqohet institucioni i tij.

  Në anën tjetër, ambasadori Delawie, duke vlerësuar punën që është duke e bërë Prokurori i Shtetit, shprehu gatishmërinë e tij dhe të vendit të tij, për ta ndihmuar sistemin prokurorial të Kosovës në të gjitha çështjet që SHBA-të mund të kontribuojnë, me qëllim të rritjes së efikasitetit të këtij sistemi.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark