×
 • Lajme
 • Lajme

  Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim për deputetët opozitarë

  Insajderi
  20 February 2016 - 11:35

  Nëntë deputetët opozitar të arrestuar dje nga Policia e Kosovës pritet që të dërgohen në paraburgim prej 30 ditësh.

  Burime të Insajderit kanë thënë se kjo ka qenë kërkesa e prokurorit ndërsa deputetët tani ndodhen në Gjykatën Themelorë në Prishtinë ku edhe pritet të merret vendimi.

  Pal Lekaj, Besa Baftiu, Donika Kadaj-Bujupi, Shqipe Pantina, Fisnik Ismaili, Enver Hoti, Teuta Haxhiu, Mytaher Haskuka dhe Rexhep Selimi u arrestuan nga Policia e Kosovës pasi dyshohen për veprat “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve (Gaz lotsjellës) dhe “Pengim i personave zyrtar në kryerje të detyrës zyrtare”.

  Ata u arrestuan dje gjatë seancës së parë të mbajtur për këtë vit të Kuvendit të Kosovës, ku disa herë u hodh gaz lotsjellës.

  Kjo nuk është hera e parë që deputetët e opozitës janë dërguar në paraburgim prej 30 ditësh./Insajderi

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark