×
 • Sport
 • Sport

  Pse portieri më i mirë në botë nuk shkon te një top klub?

  Insajderi
  02 April 2024 - 18:02
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Portieri Emiliano Martinez e ka dhënë mendimin e tij se pse nuk largohet nga Aston Villa në drejtim të ndonjë top klubi evropian.

  Heroi i Argjentinës në Kupën e Botës, njëherësh portieri i vitit nga FIFA dhe France Football, duket se e pëlqen më shumë lavdin me një klub më të vogël.

  “Klubi [Aston Villa] nuk është kualifikuar për në Ligën e Kampionëve që 45 vjet, andaj hyrja në Ligën e Kampionëve do të ishte sikur ta kishim fituar titullin”.

  “Kjo e ka të mirën e vet sepse është lehtë të gjuhesh te një klub gjigant dhe të luash në Ligën e Kampionëve. Por të luash në Ligën e Kampionëve me një klub që askush s’e pret të jetë aty – merita është, për mua, pak më e madhe”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark