×
 • Lajme
 • Insajderi Video
 • Insajderi / Insajderi

  Punëtori rrezikon jetën në Prishtinë, hipën mbi vinç me një lartësi të madhe

  Insajderi
  13 December 2022 - 16:15
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Një punëtor ka rrezikuar jetën e tij, duke hipur për të rregulluar një vinç në Prishtinë.

  Në një video të siguruar nga Insajderi, shihet teksa një punëtor në lagjen “Arbëria”, ecën në vinçin mbi një lartësi të madhe.

  Ai nuk ka asnjë masë mbrojtëse të veshur e as nuk është i lidhur.

  Vlen të theksohet se në Kosovë, siguria e punëtorëve të ndërtimit vazhdon të jetë në nivel të ulët dhe shqetësues.

  Për më shumë shiko videon e plotë:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark