×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Putin dhe Obama bashkohen kundër ISIS-it

  Insajderi
  15 February 2016 - 08:40

  Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai amerikan Barack Obama kanë rënë dakord gjatë një bisede telefonike mbi domosdoshmërinë e bashkëpunimit kundër ISIS.

  Të dy liderët synojnë të intensifikojnë bashkëpunimin mes të dy vendeve, nddërsa në një njoftim të Shtëpisë së Bardhë, gjatë kësaj bisede Obama ka theksuar rëndësinë e Rusisë për të luajtur një rol konstruktiv duke i dhënë fund fushatës ajrore kundër forcave të opozitës së moderuar në Siri.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Botë
  28 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark