×
 • Lajme
 • Lajme

  Qeveria i mbulon shpenzimet për mërgimtarët rreth polisës kufitare

  Insajderi
  13 June 2024 - 14:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Tre milionë euro janë ndarë për mbulimin e shpenzimeve të polisës kufitare.

  Vendimi u miratua sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës.

  Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, tha se kjo ka të bëjë me masa mbështetëse për mërgatën tonë.

  “E cila parasheh mbulimin e polisës kufitare për bashkëatdhetarët që vijnë në Republikën e Kosovës për kohën sa qëndrojnë këtu”, tha ai.

  Ekzekutivi i ka mbuluar shpenzimet e polisës kufitare për mërgimtarët edhe gjatë tri viteve paraprake.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark