×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Qeveria Kurti merr meritat për punësimin e 66 personave për një muaj në veri

  Insajderi
  15 April 2024 - 17:18
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se për një muaj pas lansimit të masës së punësimit në komunat veriore të Kosovës, janë punësuar 66 persona.

  Murati këtë e ka thënë me anë të një postimi në ‘Facebook’, duke thënë se kjo u bë përmes ndërmjetësimit nga Agjencia e Punës.

  “Një muaj pas lansimit të masës së punësimit në katër komunat në veri të vendit, tashmë kemi edhe punësimet e para”, thuhet në postimin e tij.

  “Në muajin e parë janë punësuar 66 punëkërkues si rezultat ndërmjetësimit nga Agjencia e Punës nëpërmjet kësaj mase”, vijon postimi.

  “Punësimi është bërë nëpër biznese që tashmë janë regjistruar në zyrat lokale të ARBK, dhe operojnë sipas ligjeve në fuqi”. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark