×
 • Lajme
 • Lajme

  Qeveria ndanë 80 banesa për rastet sociale

  Insajderi
  09 March 2016 - 10:44
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka njoftuar sot se në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës është vendosur që që 80 banesa të kompleksit banesor Hade dhe Hade 2, në Obiliq, të ndahen për zgjidhjen e çështjes së banimit për 80 familje.

  Nga ky vendim do të përfitojnë familjet nga rastet sociale, familjet e kategorive të dala nga lufta e UÇK-së, viktimave të dhunës seksuale dhe familjet e personave me nevoja të veçanta./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark