16:31 - 11 Maj 2022

Presidentja Vjosa Osmani kohëve të fundit është vënë në qendër të vëmendjes për shkak të operacionit të “fshehur”, të cilin e ka kryer në Turqi.

Kritika të shumta kanë ardhur si nga opozita po ashtu edhe nga qytetarët e Kosovës.

Në lidhje me këtë, keta të fundit patën disa fjalë për Osmanin.

Ata për rubrikën Vox-Pop të Gazetës Insajderi, e cilësuan si vendim jo të duhur nga Presidentja dhe se kompentencat është dashur t’i kalohen kryetarit të Kuvendit Glauk Konjufca.

Për të parë reagimet e tyre shikojeni videon e bashkangjitur: