×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Rakiq ka një njoftim pas negociatave me KFOR-in

  Insajderi
  01 June 2023 - 09:37

  Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka thënë se pas negociatave të djeshme, KFOR-i ka dislokuar pjesëtarë të saj në pesë lokacione në Zveçan.

  Në një deklarim për media nga Zveçani të enjten në mëngjes, Rakiq tha se KFOR-i ka përmbushur premtimin e tyre.

  “Pas bisedës së djeshme me kolonelin amerikan të KFOR-it, kemi marrë garanci dhe shohim se ata e kanë përmbushur premtimin e tyre. Ata kanë vendosur forcat e tyre në pesë pika në rrugët përreth qytetit për të parandaluar hyrjen e forcave speciale të policisë dhe incidentet. I falënderoj për mirëkuptimin e tyre, do të thotë shumë për ne”, tha Rakiq.

  Ai ka thënë se “populli serb nuk ka asnjë problem me ushtarët e KFOR-it”.

  “U bëj thirrje të gjithë qytetarëve që të jenë në shërbim të ushtarëve të KFOR-it nëse kanë nevojë për ndihmë, sepse ata janë aty për të mbrojtur njerëzit që po protestojnë në mënyrë paqësore”, ka shtuar Rakiq.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark