×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Rama bisedon me Erdoganin për situatën në veri

  Insajderi
  12 July 2023 - 16:26

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të ditur se sot është takuar me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

  Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se kanë biseduar për situatën në veri të Kosovës.

  Ky takim u zhvilluar në kuadër të Samitit të NATO-s që është duke u mbajtur në Vilnius të Lituanisë.

  “Me Presidentin Erdogan, në takimin bilateral për situatën në rajonin tonë dhe veçanërisht në veriun e Kosovës”, ka thënë Rama.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark